Belma Şahin OnurAkayMedya'dan Oğuzhan Köroğlu'na konuştu!

OnurAkayMedya/ÖZEL RÖPORTAJ - "Sahneye çıkmak için kıyafetim bile yoktu" Ünlü aranjör Turaç Berkay'la çalışarak dikkat çeken İki Cihan isimli şarkının yorumcusu Belma Şahin, OnurAkayMedya'dan Oğuzhan Köroğlu'na konuştu.

Tarih: 26.09.2017 08:57

Röportaj: Oğuzhan Köroğlu/OnurAkayMedya


"İki Cihan" isimli şarkısı ile başarılı bir çıkış yakalayarak akıllara kazınan Ünlü Sanatçı Belma Şahin'le, keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Kendisiyle, hayatı ve geleceğe yönelik hedeflerini konuştuk.


Belma Şahin Kimdir? Sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Zonguldak- Kdz. Ereğli ilçesinde doğdum. İlk, orta ve liseyi orada bitirdim. Sonra Hacettepe Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Eğitimi bölümüne girdim fakat müzik çok ağır bastığı için orayı 3. sınıfta bırakıp, İstanbul'a geldim ve geldiğim gibi sahne hayatıma başladım. Hemen akabinde konservatuvar sınavlarına girdim ve kazandım. Çok yorucu olmasına rağmen sahne ve okul bir arada devam etti. birçok mekanda sahne aldım. Daha sonra üç sene kadar çok sevdiğim, sahnedeki duruşuna, vizyonuna hayran olduğum ve fikirlerine çok değer verdiğim dünya tatlısı arkadaşım Metin Arolat' a back vocal yapmaya başladım. Bir ara, insan sevdiğine küsermiş misali küstüm müziğe. Bir süre sonra, birikimine ve kişiliğine hayran olduğum Kenan Işık hocamla,  İstanbul Devlet Tiyatrosunda iki oyununda çalıştım ve yaklaşık beş yıl kadar sürdü. Birçok şehri dolaştık beraber. Gerçekten çok keyifli ve unutulmaz bir tecrübeydi benim için. Fakat bu süre zarfında müziği ve sahneyi gerçek anlamda çok özlediğimi hissettim. Kırgınlıklarımı bir kenara bırakıp, Tiyatro oyunlarının ardından, tekrar müziğe dönmeye karar verdim. Ve bir gün telefon çaldı, arayan Turaç'tı, kendisine bir proje yaptığını ve bu şarkıyı benim seslendirmemi istediğini söyledi ve bugündeyiz.


Müzik maceranız nasıl başladı? Kim keşfetti sizi?

Aslına bakarsanız, benim müzik maceram çok küçük yaşlarda evde ve ailemle birlikte musiki derneğine gide gele başladı. Kanun çalan bir babanın ve çok güzel sesi olan bir annenin kızıyım. Ayrıca babamın sesi de güzeldir. Babam çoğu zaman evde otururken, bir anda kanununu alır, annemle biz de ona eşlik ederdik. Yani kimse keşfetmedi beni. Bunun yanında ne mutlu bana ki, hemen hemen her çıktığım sahnede, muhteşem bir sesiniz ve yorumunuz var dendi ve beni dinleyenler mekandan gerçekten çok keyif alarak ayrıldı ve albüm teklifleri de aldım, ardından aksilikler silsilesi diyelim, doğru zamanlar ve mekanlar değilmiş ki, öncesi bir çıkış olmadı. Ama "Kızın sesi iyiymiş, bir albüm yapalım" tarzı bir girişim olmadı müzik piyasasına.


"İki Cihan" adlı çalışmanız büyük ilgi gördü ve sevildi. Bekliyor muydunuz bunu?

Herhangi bir öngörüm olmadı tutup tutmamasıyla alakalı, çünkü zevkler o kadar farklı ki... Sizin beğendiğinizi başkası beğenmeyebilir, başkasının beğendiğini de siz beğenmeyebilirsiniz. Bu yüzden, hiçbir beklenti içerisine girmedim açıkçası. Ama kendi ölçülerim içinde, evet çıkarttığımız projeyi, gerçekten içimize sinerek yaptık.


Kendinize örnek aldığınız bir sanatçı var mı?

Gerçekten duruşlarını takdir ettiğim ve sanatsal yönlerini çok beğendiğim sanatçılar var tabii ki. Ama insanın kendine has bir tarzı olması gerektiğini düşünen biriyim. Bu sebeple, ben hatalarımdan ders almaya çalışarak, ortamı gözlemleyerek, kendi adıma daha iyisini yapmayı hedefliyorum.


En büyük hayaliniz nedir?

Çocuklar ve yaşlılar için bir bakım evi açmak istiyorum. Bir de sokak hayvanları için bir barınak. Değişik kültürlere ve eski uygarlıklara fazlasıyla ilgim olduğu için de, kendiniz için en büyük hayaliniz ne derseniz, en baş sırada dünyayı gezmek diyebilirim.


Bir filmde ya da dizide rol almak ister miydiniz?

Ben gerçekten tam bir sinema severim. Hollywood, Bollywood, Avrupa filmleri, konusu ve kurgusu bana göre iyi olan her türlü filmi elimden geldiğince izlemeye çalışıyorum. Gerçekten çok iyi yapabileceğimi düşünürsem neden olmasın.


Sahneye çıktığınız ilk anı elbet hatırlıyorsunuzdur. Neler hissetmiştiniz?

Of hatırlamaz olur muyum, tabii ki hatırlıyorum. Yeni Ankara'dan gelmişim. Okulu bitirmeden geldiğim için annem çok sinirliydi bana. Hatta sahneye çıkmak için tek bir kıyafetim bile yoktu, annemden de isteyemiyorum tabii. İlk sahneme,  kuzenimin eşinden aldığım ödünç bir kıyafetle çıktım ve dizlerimin nasıl titrediğini hâlâ bugün gibi hatırlarım. Gerçi sahneye çıkarken hâlâ heyecanlanırım ve o heyecan muhteşem bir şey, ama o günkü heyecan bambaşkaydı.


Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Bizi destekleyen ve seven herkese çok teşekkür ederim. Size de bu güzel sohbet için sonsuz teşekkürler.

Etiketler: Belma Şahin Belma Şahin kimdir Belma Şahin haberleri Sanatçı Belma Şahin haberleri Şarkıcı Belma Şahin haberleri Belma Şahin son dakika gelişmeleri Belma Şahin OnurAkayMedya Belma Şahin Onur Akay Medya Belma Şahin röportajları Belma Şahin şarkıları Belma Şahin fotoğrafları OnurAkayMedya Oğuzhan Köroğlu röportaj Oğuzhan Köroğlu röportajları Oğuzhan Köroğlu haberleri Röportaj haber haberler son dakika magazin ünlüler ünlülerle röportajlar
Tarih: 26.09.2017 08:57
Yorum Bırak