Rockçı Volkan Koşar sevenleri ile balığa çıktı!

OnurAkayMedya/ÖZEL - Rock müziğin başarılı temsilcilerinden Volkan Koşar'ın yeni single çalışması, "Hadi Gel Balığa Çıkalım" tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Tarih: 11.10.2017 18:15

Yeni şarkısında "Hadi Gel Balığa Çıkalım" diyerek 2017 sezonuna hızlı bir giriş yapan başarılı rockçı Volkan Koşar, yeni single çalışması ile sosyal medyayı salladı. Şarkı 5 gün içinde 600 bin kişi tarafından izlenerek, paylaşım rekorları kırdı. Söz ve müziği Ercan Çağıran ve Gökhan Çağıran'a ait olan "Hadi Gel Balığa Çıkalım" isimli şarkının aranjörlüğünü, sanatçının kendisi yaptı. Klip yönetmenliğini ise Şahin Yiğit'in üstlendiği şarkı, müzikseverler ve müzik eleştirmenlerinden tam not aldı.


Şarkının klibini izlemek için TIKLAYIN


Ünlü rockçı Volkan Koşar, ses sanatçı ve yazar Onur Akay'a konuştu.

İşte o röportaj:


Başarılı rockçı Volkan Koşar’la yeni projeleri, rock müziği ve festivaller hakkında konuştuk.

 

Rock festivallerini nasıl buluyorsun ve festivallerde “keşke şöyle bir şey olsa”, “o zaman kesin festivaller daha iyi olurdu” dediğin birşey var mı?

Rock festivallerini gayet başarılı buluyorum ve sonuna kadarda destekliyorum. Keşke daha uzun sürse ve bu tarz ile uğraşan albümlü isimlerin tamamını görme şansımız olsa. Zeytinli Rock festivali yıllardır yapılıyor ama sahneye çıkan isimlerde pek bir değişiklik olmuyor. Sevgili arkadaşım Umut Kuzey’i de bu manada tebrik ediyorum. Elbet bizlere de bu festivallerde boy göstermek nasip olacaktır.

 

En büyük rock festivali sence hangisi?

Sanırım en eskilerinden olduğu için ve jenerasyon olarak adını duyunca kendimi iyi hissettiğim festival Rock’n Coke... Her yıl, ’acaba bu yıl düzenlenecek mi ‘ diye hep sorulur çünkü. Ulusal manada, dünya çapında duyulmuş isimleri bir arada, bir platformda görmek daha çekici gibi.

 

 

“FESTİVAL SAHNESİNDE BAR SAHNESİ YAPAR GİBİ”

 

‘Beyoğlu Festivali’ adı altında açık havada yaptığın müziği de anlatır mısın?

Haftada 3-4 gün Taksim Meydanı’nda, ‘Beyoğlu Festivali’ adı altında sahnemizle boy gösterdik ve inanılmaz eğlenceli geçti. Yıllarca mekânlarda buluştuğumuz dinleyici profilinin epey dışında yabancı turistlere,15-75 yaş aralığına ve Taksim’in o binbir renkten insan profiline seslendik. Festival sahnesinde bar sahnesi yapar gibi. Bu festival yıl sonuna kadar devam ediyor.

 

 

“SIFIR KİLOMETRE BİR KARADENİZ ŞARKISI”

 

Kıraç’la düet yapmıştınız ve birlikte ‘Prenses’ demiştiniz.Yine düet projeleri var mı?

Benim için önemli bir projeydi. Hem kendi yazmış olduğum şarkının bir üstat tarafından beğenilmesi, hem de şarkılarını da okuduğum birisiyle güzel bir anı bırakma benim için çok anlamlı. Geçtiğimiz günlerde de Karadeniz Akustik-Karadeniz Fm öncülüğünde sıfır kilometre bir Karadeniz şarkısı çıkardık. Söz ve müziği bana ait Düşünme Sevduğum… Sevgili Ezgi Eyüboğlu ile düet yaptık ve ortaya çok değişik, çok naif bir proje çıktı.

 

2016’da ‘Sevda Kuşu’ isimli single çalışman, rock müzik severler tarafından büyük bir beğeni topladı. Hayranlarına yeni projelerinle ilgili müjde verebilir misin?

Çıkış evresi ve şarkının sosyal medyada izlenmesi gayet iyi gidiyordu. Ülke o günlerde çok ciddi sınavlardan geçti. Bombalar ve patlamalar gündemi tamamen yaşam kaygısı ve korkusu üzerine konuşmaya itti. O dönemde Sevda Kuşu proje olarak yeni çıktığı için, benim adıma istediğim seviyeye gelmedi. Ama her işte olduğu gibi vardır bir kısmet dedik ve 2017 yılı için "Hadi Gel Balığa Çıkalım" isimli single projemizi ve şarkının klibini dinleyiciye sunduk.

 

İngilizce şarkı yapmak pek de kolay değil ama hiç düşündün mü?

Gitara ilk başladığım yıllarda İngilizce müzik dinler, söylemeye çalışırdım. Doğal olarak bu durum İngilizce bir şeyler yazmak ile neticelendi. İleri zamanlarda neden paylaşmayalım, olabilir.

 

“ROCK KONSEPTLİ ALBÜMLER”

 

Müslüm Gürses, Ümit Besen gibi isimler, rock müzik temsilcilerinin eserlerini okudu. Onların yaptıkları albümlere rock albümü diyebilir miyiz?

Çok güzel aranjeler ve isimlerle düetler var bu iki albümde. Bunlara rock albümü demekten ziyade, rock konseptli albümler demek daha doğru gibi. Çünkü bu isimlerin vokal tarz ve teknikleri rock modelinde değil.

 

Alternatif sahneden beğendiğin gruplar var mı?

Bu tarz grupları dinlemiyorum. İşin açığı bana çok fazla gürültülü geliyor. Mesela Evrencan Gündüz, son dönemde takip ettiğim, başarılı bulduğum alternative bir isim.

 

Rock müzik piyasasının gidişatını nasıl değerlendiriyorsun?

Rock müzik piyasasının gidişatını gayet olumlu buluyorum. Rock gruplarının çoğalması, daha anlaşılır ve kaliteli işlerin çıkmasına sebep oldu. Rock denilmeyecek şeylerin, yıllarca rock müzik oymuş gibi anılmasından sonra, bu çeşitlilik o karmaşayı da beraberinde sildi süpürdü. Sahnede çalacak bir sürü rock şarkı, cover ve grup bulabilmek çok güzel bir şey.


Röportaj: Onur Akay - 2017

Etiketler: Rock müzik sanatçıları Volkan Koşar yeni single 2017 Hadi Gel Balığa Çıkalım Onur Akay Volkan Koşar kimdir Volkan Koşar röportajı Volkan Koşar Onur Akay rock festivali Zeytinli Rock festivali Umut Kuzey Zeytinli Rock festivali Umut Kuzey Volkan Koşar albümleri Volkan Koşar albümleri Rock’n Coke Beyoğlu Taksim Beyoğlu Festivali
Tarih: 11.10.2017 18:15
Yorum Bırak